Dallime mes rishikimeve të "Parashqevi Simaku"

119 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: en:Parashqevi Simaku)
Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitor të talentuar.
 
Këndoi shumë në festivale edhe koncerte e pranverës. Me 1985 (Festivali i 24-t i Kenges ne Radio dhe Televizion) zuri vendin e pare me kengen Ne moshen e rinise, gjithasht më [[1988]] fiton çmimin e parë të [[Festivali i 27-të i Këngës në RTSH]] me këngën e duam lumturinë, kompozuar nga [[Pirro Çako]]. Por ajo ka edhe shumë këngë të tjera të bukura.
 
Ajo xhiroi edhe shumë videoklipe të këngës së lehtë por edhe popullore:
Anonymous user