Ndryshimi mes inspektimeve të "2006"

142 bytes added ,  9 vjet më parë
v (roboti shtoj: pnb:2006)
 
== [[:Category:Vdekje 2006|Vdekje]] ==
* [[6 Janar]] - [[Jakup Hasipi]], imam, patriot (l. [[1951]])
* [[21 Janar]] - [[Ibrahim Rugova]], president i [[Kosova|Kosovës]] (l. [[1918]])
* [[3 Shkurt]] - [[Vath Koreshi]], shkrimtar (l. [[1936]])
* [[7 Shkurt]] - [[Ibrahim Kodra]], piktor (l. [[1918]])
* [[10 Shkurt]] - [[Dionis Bubani]], shkrimtar (l. [[1926]])
* [[18 Shkurt]] - [[Kel Kodheli]], piktor (l. [[1918]])
* [[17 Shkurt]] - [[Frederik Rreshpja]], poet shqiptarë (l. [[1940]])
* [[11 Mars]] - [[Slobodan Milosheviq|Sllobodan Milosheviç]], diktator, ish-president i [[Serbia|Serbisë]], dhe i ish-[[Jugosllavia|Jugosllavisë]] (l. [[1941]])
* [[14 Prill]] - [[Mahmut Bakalli]], politikan kosovarë (l. [[1936]])
* [[8 Korrik]] - [[Pjetër Arbënori]], politikan shqiptarë (l. [[1935]])
* [[24 Shtator]] - [[Muharrem Qena]], aktor dhe regjisor shqiptarë (l. [[1930]])
*