Ndryshimi mes inspektimeve të "1952"

214 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj: lv:1952. gads)
{{TabelamuajveAV|XX|195}}
 
==Ngjarje==
* [[KS Dinamo]] e njohur si '''Dinamo Tirana''' kampione e [[Shqipëri|Shqipërisë]] në [[Futbolli|futboll]].
 
== [[:Kategoria:Lindje 1952|Lindje]] ==
* [[18 gushtGusht]] - [[Kastriot Islami]], politikan shqiptarshqiptarë
* [[25 Tetor]] - [[Nazmije Hoxha]], këngëtare muzikës popullore
==== Pa data ====
* [[Kostaq Duka]], shkrimtar dhe filozof shqiptar
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
* [[Mehmet Kraja]], shkrimtar shqiptar.
* {{?}} - [[VisarKostaq ZhitiDuka]], shkrimtar shqiptar.dhe filozof shqiptarë
* {{?}} - [[XhavitMehmet AhmetiKraja]], kimistshkrimtar shqiptarë, politikan
* {{?}} - [[Visar Zhiti]], shkrimtar shqiptarë
* {{?}} - [[Xhavit Ahmeti]] kimist shqiptarë, politikan
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1952|Vdekje]] ==
* [[26 korrikKorrik]] - [[Evita Peron]], politikane argjentinase (l. [[1919]])
 
*[[26 korrik]] - [[Evita Peron]], politikane argjentinase.
 
<!--Kategorizimi-->