Dallime mes rishikimeve të "1951"

54 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{TabelamuajveAV|XX|195}}
==Ngjarje==
* [[KS Dinamo]] e njohur si Dinamo Tirana kampione e [[Shqipëri|Shqipërisë]] në [[Futbolli|futboll]].
 
== [[:Kategoria:Lindje 1951|Lindje]] ==
* [[26 Mars]] - [[Rexhep Mala]], Hero i kombit shqiptarë
* [[17 Mars]] - [[Luan Daka]], personalitet shqiptar nga lëmia e artit teatral dhe kinematrografik
* [[15 Korrik]] - [[Kujtitim Dashi]], shkrimtar shqiptarë
* [[29 Korrik]] - [[Ali Sami Yen]], themelues i Galatasaray Sports Club (l. [[1886]])
* [[2 Tetor]] - [[Shukri Kaçaniku]], cinematograf shqiptarë
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1951|Vdekje]] ==
* [[29 Korrik]] - [[Ali Sami Yen]], themelues i Galatasaray Sports Club (l. [[1886]])
 
 
<!--Kategorizimi dhe ndërwiki-->