Dallime mes rishikimeve të "Absorbimi"

111 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Çekiq dhe disa korigjime kuptimore)
No edit summary
{{SC|Data|Artikulli perdor fjale jo-teknike per te shpjeguar dukurine, mjaft fraza jane pa kuptim ose gabim}}
 
'''Absorbimi''' (nga [[latinishtja]]) [[thithja]] , [[përbirja]] në kuptimin të bisedës së lirë, plotësisht marrje nën kontroll, nën sundim; dukuri e [[procesi kimik|proces]] [[fizik]] e [[kimik]].
 
1.603

edits