Ndryshimi mes inspektimeve të "1952"

65 bytes added ,  10 vjet më parë
* [[18 Gusht]] - [[Kastriot Islami]], politikan shqiptarë
* [[25 Tetor]] - [[Nazmije Hoxha]], këngëtare muzikës popullore
* [[27 Tetor]] - [[Roberto Benigni]], aktor dhe regjisor italian
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''