Dallime mes rishikimeve të "28 Qershor"

66 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: ckb:٢٨ی حوزەیران)
 
==Lindje==
*[[1867]] - [[Luixhi Pirandelo]], dramaturg dhe shkrimtar italian
*[[1960]] - [[John Elway]], lojtar futbolli amerikan
*[[1961]] - [[Jeff Malone]], lojtar basketbolli amerikan