Ndryshimi mes inspektimeve të "3 Shtator"

135 bytes added ,  10 vjet më parë
* [[1939]] - [[Lufta e Dytë Botërore]]: [[Franca]], [[Britania e Madhe]] , [[Zelanda e Re]] i [[Australia]] i shpallin luftë [[Gjermania|Gjermanisëj]].
* [[1967]] - Gjatë mbremjes u ndërruan anët e trafikut rrugorë nga vozitja në të majtë në vozitjen në të djkathtë.
* [[1976]] - [[Programi Viking]]: [[Viking 2]] zbret në [[Utopia Planitia]] në [[Marsi (planet)|Mars]].
* [[1984]] – Së paku 1.300 persona vdesin dhe qindra të tjerë lëndohen pasi [[tajfuni]] godet pjesën jugore të [[Filipine]]ve.
* [[1995]] - U themelua kompania virtuale [[eBay]].
* [[1998]] – Aeroplani i kompanisë [[“Swissair”]], që fluturonte në relacionin [[New York]]-[[Geneva]], bie në brigjet e Nova Scotia.