Dallime mes rishikimeve të "Hanoveri"

2 bytes removed ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: be-x-old:Гановэр)
No edit summary
}}
 
'''Hanoveri''' ''([[gjermanisht|gjerm.]] Hannover)'' është një qytet i [[Gjermania|Gjermanisë]] dhe gjendet në luginën e lumit Leine. Hanoveri është gjtihashtu dhe kryeqyteti i shtetit federal të [[Saksonia e PoshtmeUlët]] ''([[gjermanisht]] [[Niedersachsen]])''
 
== Historia ==