Ndryshimi mes inspektimeve të "Ulan Batori"

544 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: ace:Ulan Bator)
{{Qytetet
[[Skeda:UlaanBaatar-2009.jpg|parapamje|200px|Panoramë e Ulanbataarit]]
|qyteti = Ulan Bator
|emblema = [[File:Mn coa ulaanbaatar.png|parapamje|140px|Emblema]]
|vendndodhja = [[File:Map mn ulaanbaatar.png|parapamje|140px|Vendodhja]]
|fotografia =[[Skeda:UlaanBaatar-2009.jpg|parapamje|200px300px|Panoramë e Ulanbataarit]]
|popullsia = 1.106.500
|dëndësia = 235
|sipërfaqja = 4704
|shteti = [[Mongolia]]
|rrethi =
|prefiksi =
|faqjazyrtare = [http://www.ulaanbaatar.mn/ www.ulaanbaatar.mn]
|kryetaribashkisë =
|shënim =
}}
 
'''Ulan Bator''' ose '''UlanBataari''' është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i [[Mongolia|Mongolisë]]. Me gati 1 milion banorë, është vendbanimi i 38% të popullsisë së vendit.