Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjergj Lala"

36 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Gjergj Lala''' është një aktor dhe regjisor i njohur shqiptar. Ka luajtur shumë role në teatër dhe kinematografi. Më i përmenduri është roli i [[Mihal Grameno]]s në filmin shqiptar "[[Liri a vdekje]]". Ka vite që jeton në [[Itali]] ku është aktivizuar në filma e telefilma të ndryshëm.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[category:Aktorë shqiptarë]]
1.621

edits