Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

250 bytes removed ,  10 vjet më parë
v (roboti ndryshoj: pl:Patos (Albania); cosmetic changes)
 
Përbërja e popullsisë së Patosit është heterogjene, të ardhur nga krahina të ndryshme të Shqipërisë si: [[Skrapari]], [[Laberia]], komuniteti çam, të ardhur nga krahinat e komunitetit Vlleh, nga Minoriteti etj.
 
== Ekonomia ==
Shitja e droges dhe gocat ne Belgjike e mbajne Ekonomine e Patosit gjalle. Per cdo lokal qe shikon dhe cdo makine e mire qe ke ne Patos kush e di se sa djerse ka derdhur motra ne Belgjike e ne Zvicer. Po ci qi motren se qejf ka bere.
 
== Kultura dhe sporti ==
Anonymous user