Dallime mes rishikimeve të "Tupac Shakur"

No change in size ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Pastaj filluan ti qitnin diss-e njeri tjetrin. Ku biggie me këngën "Who shoot ya" kushtuar Tupacit, por pastaj 2pac me grupin e tij Outlaw ja kushtuan një kënge Biggie-it që quhej "Hit 'Em Up". Pas kësaj kënge filluan mos marrëveshjet ndermjet tyre. Ne natën e 25 shtatorit te vitit 1996 ne qytetin e mirënjohur te "Las Vegas"-it ishte një nate e rëndësishme dhe 2paci me shokun e tij te ngushte "Suge Knight" u nisen për ne "Las Vegas" një veture me markën "[[Cadillac]]" i ndiqte nga pas 2paci dhe Suge-in dhe ata qëlluan dhe e vranë mbretin e muzikës Rap, Hip-hop.
 
[[Kategoria:Këngëtarë shqiptarëamerikanë]]
[[Kategoria:Lindje 1971]]
[[Kategoria:Vdekje 1996]]
1.621

edits