Dallime mes rishikimeve të "Cuscuta"

3 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: hu:Arankafélék; cosmetic changes
v (roboti shtoj: hi:अमरबेल)
v (roboti ndryshoj: hu:Arankafélék; cosmetic changes)
{{Taxobox_titulli | color = lightgreen | emri = {{PAGENAME}}}} <!-- Emri i tabeles -->
{{Taxobox_figura | figura = [[FiguraSkeda:Cuscuta 01.jpg|250px|{{PAGENAME}}]]| shënimi ={{PAGENAME}}}} <!-- Figura -->
{{Taxobox_fillim_seleksionimi | ngjyra = lightgreen }} <!-- Horizontalja e 1 e tabelës -->
<!-- Përdorimi i saj në shoqëri-->
 
== Lista e anëtarëve ==
<!-- Nën/Klasifikime të Nivelit Ndalo : Familje, Grupe, Sektore, ... -->
* ''[[Cuscuta americana]]'' :
</gallery>
 
== Shiko dhe këtë ==
<!-- Tekste të pa renditura që kanë të bëjnë me temën -->
<!--:'''''[[commons:Cuscuta|{{PAGENAME}}]]''''' në projektin Commons të Wikipedias-->
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.wlu.ca/page.php?grp_id=2147&p=8968 Digital Atlas of Cuscuta (Convolvulaceae)]
<!-- Nyje interneti që kanë të bëjnë me temën -->
 
<!-- Ndëruiki -->
 
[[CategoryKategoria:Bimë]]
 
[[ar:حامول (نبات)]]
[[hi:अमरबेल]]
[[ht:Lamitye]]
[[hu:Aranka (növény)Arankafélék]]
[[io:Kuskuto]]
[[it:Cuscuta]]