Dallime mes rishikimeve të "Bollywood"

10 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: ku:Bollywood largoj: ur:بالی وڈ کے; cosmetic changes
v (roboti shtoj: ne:बलिउड)
v (roboti shtoj: ku:Bollywood largoj: ur:بالی وڈ کے; cosmetic changes)
{|width="65%" align="center|
|width="30% valign="top"|
* [[Kuch Kuch Hota Hai]]
* [[Kabhi Khushi Kabhie Gham]]
* [[Lagaan]]
|width="30% valign="top"|
* [[Devdas]]
* [[Kal Ho Naa Ho]]
|-
|}
{|width="80%" align="center|
|width="40% valign="top"|
* [[Shah Rukh Khan]]
* [[Kajol Mukherjee]]
* [[Aishwarya Rai]]
|width="40% valign="top"|
* [[Rani Mukherjee]]
* [[Preity Zinta]]
* [[Kareena Kapoor]]
|-
|}
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e aktorëve të Indisë]]
* [[Lista e filmave të Indisë]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.molodezhnaja.ch/bollywood.htm Portreta të Aktorëve, Forum, Filmkritika dhe TV-Info]
* [http://www.bollywood-forum.de/ Bollywood Forum]
 
{{film-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Film]]
[[CategoryKategoria:Filma indianë| ]]
[[CategoryKategoria:Indi]]
 
[[af:Bollywood]]
[[kn:ಬಾಲಿವುಡ್]]
[[ko:볼리우드]]
[[ku:Bollywood]]
[[lv:Bolivuda]]
[[ml:ബോളിവുഡ്]]
[[tr:Bollywood]]
[[uk:Боллівуд]]
[[ur:بالی وڈ کے]]
[[vi:Bollywood]]
[[wuu:宝莱坞]]