Ndryshimi mes inspektimeve të "Liturgjia"

98 bytes added ,  10 vjet më parë
v (roboti shtoj: fa:نیایش‌سرایی)
[[Image:St Maria Sehnde Gottesdienst.jpg|thumb|250px|Shërbesa fetare apo liturgjia.]]
Ritet e [[Eukaristia|eukaristisë]] ndahen në katër grupe:liturgjia nismëtare (apo hapja), liturgjia e fjalës, liturgjia eukaristike dhe riti i ndarjes.
 
===Liturgjia në Kishën Orthodhokse===
Shih tek [[Liturgjia Hyjnore në Kishën Orthodhokse]].
 
==Në judaizëm==
==Shiko edhe==