Ndryshimi mes inspektimeve të "Aeroflot"

8 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: tt:Аэрофлот; cosmetic changes
v (roboti shtoj: uk:Аерофлот)
v (roboti ndryshoj: tt:Аэрофлот; cosmetic changes)
Aeroflot është kompania ajrore kombetare e [[Rusia|Rusisë]] si dhe me e madhja ne Rusi. Ne njefar kohe kur [[Bashkimi Sovjetik]] ishte SuperFuqi boterore Aeroflot ka qene kompania me e madhe boterore sipas numrit te pasagjereve.
 
{{cung}}
 
[[CategoryKategoria:Transporti ajrorë]]
 
[[ar:إيروفلوت]]
[[sv:Aeroflot]]
[[th:แอโรฟลอต]]
[[tt:AeroflotАэрофлот]]
[[uk:Аерофлот]]
[[vi:Aeroflot]]