Dallime mes rishikimeve të "Kuçova"

1 byte removed ,  10 vjet më parë
 
== Sport ==
Sporti ne Kuçove perfaqesohet vetem nga futbolli. Ekipi i futbollit i qytetit eshte KF Naftetari. KF Naftetari eshte themeluar ne vitin 1945 dhe per here te pare ne Kategorine e Pare (sot e quajtur Superliga) ka luajtur ne vitin 1946, kategori ne te cilen nuk eshte ngjitur prej me shume se 20 vjetesh. Ne sezonin 2009-2010 ekipi luan ne [http://en.wikipedia.org/wiki/Kategoria_e_dyte Kategorine e Dyte]. Trajner aktual i ekipit eshte BajramSOFOKLI FraholliVASILI. Stadiumi i ekipit mban emrin e ish futbollistit te shquar te ketij qyteti Bashkim Sulejmani. Kapaciteti i tij eshte 5,000 vende.
 
Para viteve 1990 ekzistonte edhe nje ekip volejbolli per vajza qe perfaqesohej shume mire ne rang kombetar.
Anonymous user