Dallime mes rishikimeve të "Kajsia"

53 bytes added ,  12 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: co:Baracucca)
 
== Pershkrimi ==
[[Figura:200-150 1276081060.jpg|thumb|right|250px|]]
Është një fryt mishi, me kokrra të rrumbullakta, me një bërthamë që përmban një farë të madhe.
Mishi është i ëmbël, me lëng portokalli dhe të vendosur - carotene ose provitamin A është e lartë, kjo është ajo që i jep ngjyrë portokalli dhe kajsia është e pasur me pektin, e cila bymehet në ujë lehtësisht dhe që i japin ana e tij e butë.