Dallime mes rishikimeve të "Kajsia"

808 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Mishi është i ëmbël, me lëng portokalli dhe të vendosur - carotene ose provitamin A është e lartë, kjo është ajo që i jep ngjyrë portokalli dhe kajsia është e pasur me pektin, e cila bymehet në ujë lehtësisht dhe që i japin ana e tij e butë.
Lëkurës, ngjyra mund të shkojnë nga e verdhë në të kuqe, pika-pika ndonjëherë me "Freckles" dhe hani. Ngjyra e kuqe nuk është një garanci për pjekuri dhe kajsi ripens vetëm pas mbledhje më shumë.
 
{| class="wikitable" align=left style="clear:left"
! colspan=2|Top 10 prodhuesit e kajsisë-2005<br />(000 tonelata)
|-
| {{ZD-T|TUR}} [[Turqia]] || align="right" | 390
|-
| {{ZD-I|IRN}} [[Iran]] || align="right" | 285
|-
| {{ZD-I|ITA}} [[Italia]] || align="right" | 232
|-
| {{ZD-P|PAK}} [[Pakistani]] || align="right" | 220
|-
| {{ZD-F|FRA}} [[Franca]] || align="right" | 181
|-
| {{ZD-A|ALZH}} [[Allgjeria]] || align="right" | 145
|-
| {{ZD-S|SPA}} [[Spanja]] || align="right" | 136
|-
| {{ZD-J|JAP}} [[Japonia]] || align="right" | 123
|-
| {{ZD-M|MAR}} [[Maroko]] || align="right" | 103
|-
| {{ZD-S|SIR}} [[Siria]] || align="right" | 101
|-
|'''Bota''' || align="right" | '''1916'''
|-
|colspan=2|''Burimi: [http://faostat.fao.org/site/340/default.aspx ''UN Food & Agriculture Organisation (FAO)'']
|}
 
[[Kategoria:Fruta]]