Ndryshimi mes inspektimeve të "1779"

91 bytes added ,  10 vjet më parë
v (roboti shtoj: pnb:1779)
 
== Vdekje ==
* [[14 Shkurt]] - [[Xhejms Kuk]], eksplorues, lundrues dhe kartograf britanik (l. [[1728]])
 
<!--Kategorizimi-->
<!--nderlidhje-->