Dallime mes rishikimeve të "Children of Bodom"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Masters_of_Rock_2007_-_Children_of_Bodom_-_08.jpg|thumb|Children Of Bodom]]
 
'''Children Of Bodom''' (shqip : Djemtë e Bodom'it) është band finlandez të llojit Melodic Death Metal. U krijua nga Alexi Laiho dhe Jaska Raatikainen në vitin [[1993]] me emrin "Inearthed". Fillimisht kishin koncerte të vogla në klube të ndryshme, por me promovimin e albumit të parë, filluan të jenë pjesmarrës në koncertet e Dimmu Borgir, ku tërhoqën vëmendjen e kompanisë [[Nuclear Blast]]. Band'i ka 5 anëtar.
 
107

edits