Ndryshimi mes inspektimeve të "Justin Timberlake"

2 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: jv:Justin Timberlake)
| bashkëpunim = [[N'Sync]] <br> [[Nelly Furtado]] <br> [[Will.I.Am]]
| webfaqja = http://www.justintimberlake.com
 
}}
 
'''Justin Randall Timberlake''' lindi më [[31 janar]] [[1981]]. Shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar amerikan i rrymave [[POP]], [[R&B]] dhe një [[aktor]]. Ai e fitoi famën kur ka qenë pjesë e grupit [[N'Sync]]. Në vitin 2002, ai shiti albumin e tij të parë solo, të quajtur [[Justified]]. Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje! Suksesi vazhdoi me albumin e tij të radhës [[FutureSex/LoveSounds]] në të cilin gjenden hitet botërore siç janë [[Sexyback]], [[My Love]], [[What Goes Around]] etj.
Anonymous user