Dallime mes rishikimeve të "Bristol"

6 bytes removed ,  12 vjet më parë
v
korr.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
v (korr.)
'''Bristol''' [brɪstɫ] është një qytet në jugperëndim të [[Anglia|Anglisë]], shtrihet në brigjet e lumit Avon. Ka një popullsi prej rreth 382.000 banorë (në [[2002]]) dhe është i teti në Angli dhe i njëmbëdhjeti në [[Mbretëria e Bashkuar|Mbretërinë e Bashkuar]] sipas numrit të banorëve.
 
== Qytete partnere ==border
* [[Skeda:Flag of Germany.svg|20px|border]] [[Hannover]] (Gjermani)
* [[Skeda:Flag of Georgia.svg|20px|border]] [[Tiflis]] (Gjeorgjia)