Ndryshimi mes inspektimeve të "Albert II i Belgëve"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj: io:Albert 2ma di Belgia; cosmetic changes)
[[Skeda:King Albert II of Belgium.jpg|thumb|right|Albert II (2005)]]
 
'''Albert II''' (i lindur më [[6 qershor]] [[1934]] në [[Bruksel]] ; më emer te plotë ''Albert Felix Humbert, Theodor Christian Eugen Maria''), që nga viti 1993, është i gjashti [[Mbret|Mbreti i Belgjikës]] nga [[Dhoma e Saksonisë dhe Koburg-Gotha]]. Ai pasoi vëllanë e tij pa fëmijë më të moshuar të fronit [[Baudouin]] ose ne Hollandisht Baudewijn (1930-1993).
Anonymous user