Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Obrenoviqi"

v
roboti ndryshoj: ko:알렉산다르 1세 (세르비아); cosmetic changes
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: ko:알렉산다르 1세)
v (roboti ndryshoj: ko:알렉산다르 1세 (세르비아); cosmetic changes)
I dobët për veprim dhe i afërt me politikat politikat [[Austria|austriake]], kjo dhe martesa e tij me Draga Mashin-in ishte arsyet për një ''betim zyrtarë'' të [[Doktrina e shenjt serbe|Doktrinës së shenjt serbe]] kundër tij, doktrinë e cila edhe i vrau që të dy.
 
[[KategoriKategoria:Serbë]]
[[kategoriKategoria:Lindje 1876]]
[[kategoriKategoria:Vdekje 1903]]
 
[[bg:Александър Обренович]]
[[it:Alessandro I di Serbia]]
[[ja:アレクサンダル1世 (セルビア王)]]
[[ko:알렉산다르 1세 (세르비아)]]
[[lt:Aleksandras Obrenovičius]]
[[mk:Александар Обреновиќ]]