Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

232 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(M)
'''Ilir Prapashtica''' lindi në [[Prishtinë]] me [[23 Maj]] [[1971]]. Aj është një aktor i mirënjohur nga [[Kosova]] ai në rolin e Longarit ka pasur shumë sukses
pra Longari është ana sjell tas e luan rolin e t pitit të cilën flet shpejt 123 minuta dhe flet si në për ëndrra si në gjumë humorin e ka shumë të nirë.
 
[[Kategoria:Aktorë]]
== Datëlindja:15 Mars 1974 ==
[[Kategoria:Lindje 1971]]
 
== Mosha:36 Vjeç ==
 
== Biografia ==
Longari eshte nje djal i mir dhe i bukur
eshte shoku i kengetares Adelina Ismajli