Ndryshimi mes inspektimeve të "Hiperbola"

20 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Hiperbola eshte ajo figure letrate e cila nje send ose nje dukuri e jep teper te zmadhuar, me qellim per te bere nje efekt te madh te lexuesi. P.sh Sa e gjate eshte jeta e tij ; sa pa mbarim jane deshirat..E keshtu pa fund
 
Text by: Elsa Dema dhe Ditjon Krasniqi
Anonymous user