Ndryshimi mes inspektimeve të "Neuroimazheria"

1.087 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 770203 i bërë nga 66.230.230.230 (diskutimet).Vandalizëm.)
 
Po kështu, teknologjia për leximin dhe interpretimin e aktivitetit të trurit tani po përparon me një ritëm alarmues: "Është e mundur që zbërthimi i aktivitetit të trurit mund të ketë pasoja të rënda etike dhe sa i përket privatësisë, le të themi pas 30 apo 50 vitesh". A ia vlejnë dobitë e një teknologjie të tillë përballë një humbjeje kaq të madhe të privatësisë? Vetëm koha do ta tregojë.
 
[[ar:رنين نووي مغناطيسي]]
[[bs:Nuklearna magnetna rezonanca]]
[[ca:Ressonància Magnètica Nuclear]]
[[en:Nuclear magnetic resonance]]
[[es:Resonancia magnética nuclear]]
[[fa:تشدید مغناطیسی هسته]]
[[fi:NMR]]
[[fr:Résonance magnétique nucléaire]]
[[he:תהודה מגנטית גרעינית]]
[[hi:नाभिकीय चुम्बकीय अनुनाद]]
[[hr:Nuklearna magnetska rezonancija]]
[[it:Risonanza magnetica nucleare]]
[[ja:核磁気共鳴]]
[[ko:자기공명]]
[[lt:Branduolių magnetinis rezonansas]]
[[nl:Kernspinresonantie]]
[[nn:NMR]]
[[no:Kjernemagnetisk resonans]]
[[oc:Ressonància magnetica nucleara]]
[[pl:Jądrowy rezonans magnetyczny]]
[[ru:Ядерный магнитный резонанс]]
[[sh:Nuklearna magnetna rezonancija]]
[[sl:Jedrska magnetna resonanca]]
[[sr:Нуклеарна магнетна резонанција]]
[[sv:Kärnmagnetisk resonans]]
[[tr:Nükleer manyetik rezonans]]
[[uk:Ядерний магнітний резонанс]]
[[vi:Cộng hưởng từ hạt nhân]]
[[zh:核磁共振]]