Ndryshimi mes inspektimeve të "Mirza Beshirudin Mahmud Ahmed"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Kalifa i II'''
 
'''Mirza Basheer-ud-Din Mahmood Ahmad''' u lind me [[12.01. janar]] [[1889]] në [[Qadian]] dhe vdiq më 07.11.[[7 shtator]] [[1965]] në [[Rabwah]].
 
== Shkollimi i tijëtij ==
 
== Para Kalifatit ==
== Burimi i të dhënave ==
{{ref}}
 
[[Kategoria:Islam]]
[[Kategoria:Lindje 1889]]
[[Kategoria:Vdekje 1965]]
 
[[de:Mirza Baschir ud-Din Mahmud Ahmad]]