Dallime mes rishikimeve të "Adrianne Palicki"

8 bytes removed ,  11 vjet më parë
v
roboti largoj: pl:Adrianne Palicki; cosmetic changes
v (roboti shtoj: de:Adrianne Palicki)
v (roboti largoj: pl:Adrianne Palicki; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:AdriannePalicki.jpg|thumb|Adrianne Palicki]]
 
'''Adrianne Palicki''' lindi më [[6 maj]] [[1983]] në [[Toledo]] [[Ohio]], [[SHBA]],është [[aktore]] amerikane. Tyra Collette ka luajtur në [[seri]]në e [[NBC]] [[Friday Night Lights]] dhe në serinë e [[The WB]] ([[The CW]]) rolin e Kara ([[Supergirl]]) në episodin "Covenant".
 
== Filmografia ==
* [[Friday Night Lights]]
* [[South Beach]]
* Mercy Reef
* Seven Mummies (2006)
* Popstar (2005)
* [[Supernatural]] ({{TV|2005}})
* [[North Shore]] ({{TV|2005}})
* [[CSI: Crime Scene Investigation]] ({{TV|2004}})
* Quintuplets (2004)
* [[Smallville]] ({{TV|2004}})
* The Robinsons: Lost in Space (2004) (TV)
* Rewrite (2003)
* Getting Rachel Back (2003)
* Last Call with Carson Daly (2006)
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{aktor-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Aktorë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1983]]
 
[[da:Adrianne Palicki]]
[[fr:Adrianne Palicki]]
[[it:Adrianne Palicki]]
[[pl:Adrianne Palicki]]
[[pt:Adrianne Palicki]]
[[sv:Adrianne Palicki]]