Ndryshimi mes inspektimeve të "Planeti xhuxh"

52 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Planetet'''Planetët xhuxhi''' janejanë [[Ceres|Cerusi]] dhe Ploutoni [[Plutoni]]. Cerusi nuk permendetpërmendet sepse eshteështë me i vogelvogël se Plutoni ndersandërsa Plutoni gjithashtu edhe te shume i vogelvogël dhe edhte fshire edhe ai nga lista e planeteveplanetëve...
 
[[Kategoria:Planetë]]