Ndryshimi mes inspektimeve të "Newborn"

No change in size ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (NEWBORN u zhvendos tek Newborn. Arsyja)
[[Figura:Newborn-kosova.jpg|thumb|350px|Skulptura NEWBORN pas "marrjes" së nënshkrimeve të festuesve.]]
'''NEWBORNNewborn''' është skulpturë, monument i pavarësisë së Kosovës, e cila u krijua nga ekipi i udhëhequr nga [[Fisnik Ismaili]] dhe i cili u shpalos në ditën e pavarësisë së Kosovës. Monumenti u krijua posaçërisht për këtë ditë dhe iu mundësua pjesëmarrësve festues, që në skulpturë të nënshkruajnë. Skulptura u vendos në qendër të Prishtinës vetëm për ditën e pavarësisë për të shënuar lindjen ''(born)'' e Republikës së Kosovës, për të "marrë nënshkrimet" dhe pastaj të zhvendoset në lokacion të përhershëm.
 
== Dimenzionet e skulturës ==