Ndryshimi mes inspektimeve të "Rusët"

43 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: thumb|220px|Grup fëmijësh rus '''Rusët''' janë popull igrupit të sllavëve të lindjes me 145 milionë popullsi jetojnë kryesisht në Rusi, ...)
 
[[Skeda:Gorskii 04421u.jpg|thumb|220px|Grup fëmijësh rus]]
 
'''Rusët''' janë popull igrupiti grupit të sllavëve të lindjes me 145 milionë popullsi jetojnë kryesisht në [[Rusia|Rusi]], ku bëjnë pjesë me rreth 80 % të popullsisë.
 
Rusët janë populli më i madh sllav pastaj vijnë [[Ukrainasit]] dhe [[Poakët]]) ata janë gjithashtu edhe kombi më imadhi madh në [[Evropa|Evropë]].
 
[[Kategoria:Popuj]]
[[Kategoria:Rusi]]