Ndryshimi mes inspektimeve të "Neuroimazheria"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
Po kështu, teknologjia për leximin dhe interpretimin e aktivitetit të trurit tani po përparon me një ritëm alarmues: "Është e mundur që zbërthimi i aktivitetit të trurit mund të ketë pasoja të rënda etike dhe sa i përket privatësisë, le të themi pas 30 apo 50 vitesh". A ia vlejnë dobitë e një teknologjie të tillë përballë një humbjeje kaq të madhe të privatësisë? Vetëm koha do ta tregojë.
 
[[Kategoria:Fizikë]]
[[Kategoria:Mjekësi]]
[[Kategoria:Spitale]]
 
[[ar:رنين نووي مغناطيسي]]