Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Dibrës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:AlbaniaDibre.png|thumb|Rrethi i Dibrës]]
 
Rrethi i Dibrës është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipërisë]].Rrethi i Dibrës ka 86,000 banorë(sipas [[2004]]), me një sipërfaqe prej 761 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Peshkopia|Peshkopinë]].
 
== Historia ==