Dallime mes rishikimeve të "Greqia"

33 bytes removed ,  10 vjet më parë
 
== Gjeografia ==
 
: '''''Artikulli kryesor [[Gjeografia e Greqisë]]'''''
Gjeografia e Greqisë
Sipërfaqja e përgjithshme e Greqisë është 131,940 km<sup>2</sup>, shtrihet rreth koordinatave gjeografike 39 00 '''V''', 22 00 '''L''' dhe 130,800 km <sup>2</sup> të kësaj sipërfaqeje janë tokë ndërsa 1,140 km <sup>2</sup> ujë. Vija bregdetare e Greqisë është 13,676 km e gjatë.
 
53

edits