Dallime mes rishikimeve të "Greqia"

1 byte removed ,  10 vjet më parë
 
Kryeson feja ortodokse, dhe pakica islame rreth 8%.
 
Pjesa e varfër e popullsisë emigron në qytet, dhe për këtë arsye shkalla e urbanizimit është në rritje.
Gati e tërë popullsia flet gjuhën greke. Në zonat kufitare me Turqinë, flitet turqishtja dhe në Çamëri flitet gjuha shqipe.
53

edits