Dallime mes rishikimeve të "Evropa"

222 bytes removed ,  10 vjet më parë
== Politika Gjeografike ==
 
[[Skeda:Map of Europe (political).png|thumb|right|250px| [[Evropa]] Evropa gjeografike në të gjelbërt dhe Evropa kulturore në të kaltër të mbyllur (pjesët aziatike të vendeve Evropiane në të kaltër të hapur).
[[Skeda:Europe countries map en.png|thumb|right|250px|[[Harta politike]] moderne]]
[[Skeda:Europe_subregion_map_world_factbook.svg|right|thumb|250px|Grupet regjionale sipas ''The World Factbook'']]
53

edits