Dallime mes rishikimeve të "Shpat Kasapi"

911 bytes added ,  11 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 91.187.103.30 (diskutimet) në versionin e fundit nga AXRL.
No edit summary
v (U kthyen ndryshimet e 91.187.103.30 (diskutimet) në versionin e fundit nga AXRL.)
 
== Biografia ==
Babai Shpat Kasapi ishte Zenel Kasapi prej Bozovce ndërsa nëna e tij ishte e Arta Guri nga Vejce. Ata kishin Shpat në Veshalle. Ëndrra e tij ishte për t'u bërë mbreti i katundar, por talenti i tij ishte muzika, kryesisht tallava.
 
Pas mbarimit të shkollës në Veshalle, Shpat Kasapi shkoi në fakultet i Tetoves.
 
ndërsa në universitet, Shpat Kasapi provuar për të përmirësuar të kënduarit të tij duke praktikuar me shqiptarë, maqedonas dhe romë. Ciganët kryesisht mësoi atë magji. Kjo është treguar në këngën e tij "Per pak magji"
 
 
== Karriera ==
== Jeta personale ==
 
Shpat Kasapi Qe Deri Do Nje Fillon kohesh i fejuar me Aferdita Dreshaj, Një nga shumica e shqiptarëve grua e bukur. Kjo erdhi si goditje e madhe ne Tetove dhe Veshalle. Askush nuk e di pse ajo është e martuar atë, por dyshohet se mund Shpat Kasapi e ka mallkuar Aferdita Dreshaj me magji cigane ai ka mësuar në universitet
 
 
Nderkaq sa i perket Muzikes, Shpat Kasapi shpesh Ka pasur Rreth telashe huazimit te kengeve te tij. Kenget e tij jane shpesh huazur Nga ballkanasit. Por ai tashme Ka nenshkruar kontrate per mbrojtjen e materialeve muzikore mua Nje agjensi shqiptaro-gjermane per mbrojtjen e te drejtave te autorit. Eshte bashkepunuar duka mua Nje agjension per mbrojtjen e drejtave te, me te cilet bashkepunojne Edhe kengetaret si Greta Koci Ismajli e Genta. Ndersa nje duhet marre MASA Ligjore ndaj atyre Kenget Qe huazojne e tij mbetet te shihet. DISA kengeve Deri Do te huazura jane: Mos me prit, A te fal Nje rruze, Ti je ajo, kthehesh Tash po etj.
 
Shpat Kasapi para kohesh kishte refuzuar oferten DISA e "Ford Model Agency" dhe "Veshalle Top 10" per te nenshkruar kontrate rrethRreth Nje modelizmitmodelimit. Arsyet sipas tij puna jane Karriera redaktorët.
{{muz-cung}}