Dallime mes rishikimeve të "Kuçova"

34 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
== Kuriozitet ==
Para viteve '20, me sakte para se të zbulohej se ky qytet ishte një zone naftëmbajtëse prej shtetasve italiane, Kucova ka qenë një zonë e paprekur nga zhvillimet industriale, një vendbanim me një popullsi shumë të vogël ku jetonin pak fise, përmend Brisqet, Polovinasit, Skurat, Bullaret. Territori ka qenë i mbuluar me së shumti prej shkurreve dhe me një.
 
PERGATITI: EDISON FERRO
 
== Shiko dhe këtë ==