Ndryshimi mes inspektimeve të "Lera"

137 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox MKD fshat|
| foto harta=
| emri='''{{PAGENAME}}Lerë'''
| komuna=[[Komuna e Manastirit]]
| banor=
| web=
}}
'''Lerë''' (Maqedonisht: '' Лера/Lera'') është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.
 
== Gjeografia ==
'''Lerë''' (Maqedonisht: '' Лера/Lera'') është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 122 banorë nga të cilët 85 ishin [[Shqiptarë]], 36 Maqedonë, dhe 1 Sërb.
 
== Ekonomia ==