Dallime mes rishikimeve të "Dolencka"

157 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 265 banorë nga të cilët 212 ishin [[Shqiptarë]], 51 Maqedonë, 1 Boshnjak dhe 1 tjetër.
 
== Ekonomia ==