Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Librazhdit"

No change in size ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
== Ekonomia ==
 
Rrethi i Librazhdit ka pasuri të shumta minerale dhe në bazë të tyre u ngritën gjatë sistemit komunist miniera për përpunimin e tyre si ajo e hekur-nikelit në [[Përrenjas|Përrenjasi|Përrenjas]]. Sot ekonomia e rrethit është e bazuar me shumë në sektorin e shërbimeve, blegtori, bujqësi dhe në shfrytëzimin e pyjeve.
 
Vendbanime tjera të njohura në këtë rreth janë :