Dallime mes rishikimeve të "Lajthia"

21 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
Fryti është pjesa më e dobishme. Thelbi ka vlera të mëdha; në përbërje të tija ka 60% yndyrë, 20% proteina, 16% albumina, pak sheqer etj. Fryti i lajthisë këshillohet për njerëzit anemikë (dobësi e përgjithshme e organizmit) si dhe për gratë shtatzëna. Kura përgatitet duke përzier një kg lajthi me një kg mjaltë. Përdoren 3-4 lugë gjelle në ditë. Thelpinjtë e lajthisë bluhen dhe përzihen me miell për të bërë bukë speciale, biskota, çokollata etj.
 
Lajthia e egër e vendin tonë Corylus colurna L, është lloj shumë i rrallë. BesojëBPrandaj, se edhe ju jeni të mendimitduhet t’i ruajmë dhe t’i shtojmë këto dhurata të çmuara të natyrës, që janë kaq bujare.
 
==Lidhje të jashtme==
50

edits