Ndryshimi mes inspektimeve të "Shna Kolli"

1 byte added ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.5.2) (roboti ndryshoj: sr:Свети Никола)
v
 
Mendohet të ketë vdekur me [[6 Dhjetor]] të vitit [[326]] ose [[345]] ose [[351]].
Shën Nikolla nderohet nga të krishterët si [[Shenjti|shenjt]] mbrojtës i detarëve, peshkatarëve, vozabërësve, tregtarëve, fëmijeve, djemve e vajzave, studentëve, farmacistëve, parfumeristëve.
== Jeta ==
==Veprat dhe mrekullitë==
670

edits