Dallime mes rishikimeve të "Myrvete Kurtishi"

v
U kthye versioni 868966 i bërë nga 91.187.103.42 (diskutimet) - why blanking this page ?
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
v (U kthye versioni 868966 i bërë nga 91.187.103.42 (diskutimet) - why blanking this page ?)
'''Myrvete Kusrtishi''' e lindur në [[Gjakovë]] më [[11 Mars]] [[1962]] ajo është një aktore e famshme nga Kosova ka luajtur më shumë se 10 role.
 
Më parë kishte luajtur me aktorin [[Sevdai Radogoshi]].
 
Qumilin në vitet e 90-ta mësuesja e lilit gjithashtu kishin pasur shumë herë humor.
 
Drita është shumë e shqetësuar në atë rrol ka ndonjë mirënjohje si aktore e famshme dhe e bukur në fytyrë.
 
[[Kategoria:Aktorë]]
[[Kategoria:Lindje 1968]]