Dallime mes rishikimeve të "Magnezium"

81 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.109.122 (diskutimet) në versionin e fundit nga JenVan.
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.109.122 (diskutimet) në versionin e fundit nga JenVan.)
* oksidi i magnezit MgO
* karbonanti i magnezit MgCO<sub>3</sub> dhe
* sulfati i magnezit MgSO<sub>4</sub>8uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuyyyyyyyyyyyyyyyyyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiooooooooooooooo
 
== Vetitë shëruese të magneziumit ==