Dallime mes rishikimeve të "Mona Liza"

167 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: be-x-old:Мона Ліза)
No edit summary
 
[[Piktura]] është me dimensione 76,8 x 53 cm u punua nga pranvera [[1503]] deri [[Vera (stinë)|verës]] [[1505]]. Në fillim ishte më e gjerë: kollona majtas dhe djathtas janë prerë. Kjo pikturë varet sot në muzeun [[Louvre]] të [[Parisi]]t.
mona lisa kosiderohet nga disa si femre me bukur ne bote ,epo ata ja kane fut kot me verte eshte nje kryeveper boterore por kjo gruja eshte e shumtute (nuk me pelqen)
 
{{art-cung}}
Anonymous user