Dallime mes rishikimeve të "Tuberkulozi"

104 bytes added ,  10 vjet më parë
# Zakonisht është josimptomatik.
# Në [[grafi]] të [[gjoksi]]t shihet [[nodula]] e kalcifikuar në vendin e infeksionit parësor dhe [[nyjet limfatike]] hilare të kalcifikuara (kompleksi Ghon).
duhet specifikuar sesi n rasin e tbc paresor ,dhe n ate te tbc dytesor,petogjenesi dhe simptomat klinike varen nga pergjigja e sistemit imunitar,e cila mund t jete normale,e reduktuar,ecesive o laci ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo na cave koken hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahhaë
 
== Tuberkulozi dytësor ==
Anonymous user